| Daria356 a întrebat:

Am 15 ani ..si de ieri dimineata ma durea spatele in zona rinichilor..acum ma doare mai sus de rinichi. ..si simt niste,, intepaturi,, in sanul stang. Nu stiu daca e de la inima ori san..si ma doare si partea stanga a spatelui sus pana la plaman..simt mana stanga putin molesita. ..si oarca ma ia cateodata asa o,, durere,, la vene.dar timp de o secnda.mi-e foarte frica am citit pe internet si mi-e fica sa nu fie un infart ceva.mi-e foarte frica crying((((
Durerea de soate e suportabila.I-am zis mamei doar de durerea de spate si a zis ca e de la raceala ca eu mereu am picioarele reci..si a mai zis ca poate sa fie si de la cum dorm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dragosburila a răspuns:

Buna, durerile acelea pot fi din cauza menstruatiei sau poate mama ta are dreltate si ai racit...du.te la un control nu sta prea mult asa s.ar putea sa fie ceva grav(nu ca as vrea sa te speri dar ar fi bine sa te duci la control)...