| Goddessss a întrebat:

Ajutooor!
Cum sa scap de pielea uscata?
Asa ceva... De nu ma dau cu crema de galbenele, folosesc săpun special de față, imi fac măști si tot asa e.
Ce naiba sa ma mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Gel de spalare pentru ten uscat/deshidratat si o crema emolienta dermatocosmetica.
https://www.emag.ro/......DKW4SJBBM/
https://www.eau-thermale-avene.ro/......hidratanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă crema hidraderm
Și hidreateazate corespunzător +alimentație bogata în fructe și legume

| Stropdeploaie a răspuns:

Sa te hidratezi corespunzator! Lichide cat mai multe!

| Dana1999 a răspuns:

Am citit undeva ca hidroterapia colonului ajuta.

| pinkpityc a răspuns:

Nu mai folosi produse cu parfum sau alcool, verifica sa fie lista ingredientelor cat mai safe. Folosește câteva picături de ulei in crema hidratanta si folosește protecție solară.
Îți recomand crema și gelul de curățare de la bioderma nu are produse care fac rău tenului. Și nu folosi săpun pe fata, chiar dacă e special, ăla usucă

| IleanaaCosânzeanaa a răspuns:

Incearca ulei de masline