| Helene a întrebat:

Ce remedii naturale stiti, daca mi se cojeste pielea[fasii mici]de pe frunte.Eu folosesc o crema de galbenele, care isi face efectul doar cand este inca pe piele.As vrea sa scap de asta.Idei?

4 răspunsuri:
| Mina a răspuns:

Pentru pielea uscata iti recomand ca o data pe saptamana sa iti faci o masca cu galbenus de ou si faina de malai. Cand o aplici sa masezi circular pielea, astfel vei indeparta celulele moarte(pielea care ti se cojeste). O lasi pana se usuca si clatesti cu apa calduta. Zilnic, foloseste o crema hidratanta.

| Marii a răspuns:

Ia-ti o crema hidratanta de la garnier - sunt foarte bune. Si foloseste-le zilnic. happy

| sweety_2724 a răspuns:

Hm.nu ştiu exact.Multă crema hidratantă. Şi eu am când e frig am faţa foarte uscată care dă spre "cojire".
Poţi folosi miere, care ajută foarte mult la aceasta problemă. Incearcă. Şi nu uita să folosesti multă crema hidratantă, mai ales acum pe vântul asta.