| Danut_Iordache_1994 a întrebat:

Ajutooor! Papagalul meu e perus si i s-a prins piciorul drept intre usi si nu si-l mai misca...i s-a umflat cu sange partea rupta si s-a facut o pungulita cu sange...CE SA FAC?
DAU FUNDA ORICE NUMAI SA PRIMESC UN RASPUNS!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Serree a răspuns:

Du-l repede la un doctor veterniar.Este foarte posibil sa fi facut un cheag si atunci este grav.Du-l repede la un veterinar, altfel situatia se poate agrava.

1 răspuns:
| mariusbarbu a răspuns:

Buna,cel mai bine il duceti la un medic veterinar ca el se pricepe si stie ce are de facut.Mult succes si sanatate!