| Hisem_Beny_1990 a întrebat:

Papagalul meu peruș a căzut din colivia lui cred, si când a tot strigat l-am scos afara si am observat ca el ciripea din cauza piciorului drept..cred ca este rupt sau este sclantit si merge dar foarte puțin si nu prea se sprijină pe piciorul lovit.Sta doar intr-un loc si nu mai face nimic. Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi rapid daca se poate! Mulțumesc pentru orice raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MorganaM a răspuns:

Du.l repede la veterinar sau ceva medic de pasari care se pricepe. ar trebui sa ii faci un fel de atela ca sa se vindece corect.