| anonim_4396 a întrebat:

Ajutoor! Am inghitit streptils.Are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Streptilsul este un dezinfectant si nu poate sa-ti faca rau daca l-ai inghitit. Pentru a fi convinsa ca nu vei avea nici o jena ulterioara, bea ceva mai mult lichid, pentru a se dizolva cat mai repede. Pe viitor, atunci cand sugi asemenea pastile dezinfectante pentru gat, este necesar sa acorzi mai mare atentie si nici sa nu adormi cu o pastila nedizolvata in gura pentru ca, ar putea sa-ti provoace o mica leziune, deoarece distruge flora microbiana din cavitatea bucala (pe portiunea in care stationeaza pastila nedizolvata) si atunci nu te vei simti confortabil.
Multa sanatate.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu dar trebuie sa mai sugi unul pentru a nu te mai durea gatul

| cretzufinish a răspuns:

Se intituleshte strepsils big grin Vad ca tot se repeta "streptils"....Nu stiti cum se numeste normal dar va dati cu parerea in raspunsuri laughing In fine, nu patesti nimic caci se va dizolva. Sanatate

| lora_9285 a răspuns:

Nu patesti nimic! Stai linistit/ahappy

Răspuns utilizator avertizat
| TeoIonela a răspuns:

Ajutooooorr...laughingnup pentru ca se dizolva in burta.stai linistita si eu am inghitit vreo 5 margele mari cand eram mik si ce crezi ca s-a intamplat cu ele?laughingrolling on the floorin fine... daca nu se dizolva il elimini, dar el fiind pastila se dizolva...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu peăţeşti nimic.
Sunt pastile masticabile, pe viitor puţină atenţie la neatenţie.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing mersic.Am auzit ca poti face gastrita de la unele medicamente puternice inghititite sry. pentru. intrebarea stupida laughing
P. Sbig grine unde stiti ca sunt fata.Doar noi punem intrebari stupide?laughing