| VlaDtz99 a întrebat:

Ajutor. Am o problema medicala. Sunt portar si am facut plonjon pe ciment. Problema e ca ma doare soldul si articulatia soldului. In prima faza ma durea incontinuu. Acum, ma doare doar cand ridic piciorul stang. Ce sa fac? (altceva in afara de mers la doctor)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tot la medic vei ajunge daca lasi sa se agraveze, pana atunci incearca sa iti calmezi durerea cu unguente antiinflamatorii

| vangaelis a răspuns:

Este problema ta daca nu vrei sa mergi la medic! Sa fii sanatos!
Nimeni n-ar trebui sa se oboseasca sa-ti mai raspunda.

Voi astia cu " Ce sa fac? (altceva in afara de mers la doctor) " sunteti multi. dar ce crezi, baiete? Nu avem de unde sti cum ai cazut, cat de afectata este articulatia, soldul, etc. Joci la o echipa? nu aveti un medic de medicina sportiva?
In fine, e problema ta ca refuzi ideea de a merge la spital. Sa fii Sanatos!

| CVane a răspuns:

Stiu cum e si eu ma mai aruncam pe ciment, dar dupa 2, 3 zile nu mai aveam nimic, Trece cu timpul in 1 saptamana esti ca nou daca nu vrei sa te duci la medic.