| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! de vreo 2 zile mi-au aparut niste pete rosii pe maini si palme si din cand in cand ma mananca. am mainile aspre si se vede din ce in ce mai tare. chiar incepe sa ma sperie... ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Rubeola, varsat, pojar laughing
Nu te nelinisti...Virusul e peste tot. Du-te la medicul tau de familie.

| Kaℓi a răspuns:

Daca ai doar pe palme, cel mai sigur e dermatita de contact... de la un detergent probabil, sau o solutie iritanta cu care ai intrat in contact. Du-te la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| Bєshka a răspuns:

Pojar sau varicela.cred ca e un virus sau asa ceva ca multi au.(chiar si profa mea de engleza laughing )

| RocketQueen31 a răspuns (pentru Bєshka):

Din cate am inteles la rubeola si d-astea intai apar pe fata si burta, nu?

| madymadalina99 a răspuns:

Pai nu cred ca trebuie sa iti faci griji. Probabil ai alergie la ceva, dar iti recomand sa treci si pe la dactor ca sa nu ai alceva mai grav. Pana atunci ungete cu alifie ( intreba la farmacie care este cea mai buna). Bafta!

Funda? puppy dog eyes

| RocketQueen31 a răspuns (pentru madymadalina99):

Mersi mult... ti-as da funda da' sunt inca junior si nu stiu daca pot...big grin

| madymadalina99 a răspuns:

Mersii...si da se poate, te uiti in stanga si scrie acolo Acordai acestui jucator sau ceva de genu.

| UCHMadaraEMSh a răspuns:

Rubeola

| iacobmadalina44 a răspuns:

uite poate te-ai iritatdela ceva sau ai mincat ceva expirat eu te sfatuiesc sa te duci la un doctor sa te vada asta-i cea mai sigura metoda sper ca team fost de folos :happyhappyhappy