| WalterWhite a întrebat:

De 2 zile mi-au aparut niste bubite pe picioare, azi deja au devenit pete mari si rosii si au aparut si mai multe si incet-incet incepe sa apara si pe maini, de obicei ma mananca foarte rau, peste 2 zile am programare la medic dar pana atunci mi-e frica sa nu apara si pe fata sau sa se agraveze, vreo idee cum sa scap de ele sau ce sau de la ce apar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai si pe pielea capului, ai varicela. Cumpara mixtura mentolata si fa-te cu ea. Va calma mancarimea.

| michael5813 a răspuns:

Cred ca ai... varsat de vant! este sezonul in care acest virus actioneaza... foarte important nu rupe acele bubite deoarece raman semne foarte inestetice pe tot restul vietii! foloseste o alifie mentolata pentru calmarea mancarimilor de la farmacie! oricum o vizita la medic e necesara pentru a nu fi vorba de altceva ( urticarie, alergie etc )

| JulyStorm a răspuns:

Lasa programarea, mergi la urgenta! Poate ai nevoie de tratament urgent!

| frzq1 a răspuns:

Stiu ca dandu-ma cu ceai sovarv imi disparea orice. pojar, tantari, acnee. e ieftin.