| Ofata32 a întrebat:

Ajutor! In vacanta asta vreau sa ma ingras.Tin sa mentionez ca as vrea sa se puna ceva mai multa grasime pe picioare. Sfaturi? Ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JoleneSth20 a răspuns:

Să știi că la fel cum nu poţi slăbi numai într-o anumită parte a corpului, nici nu poţi să te îngrași unde vrei. Organismul va distribui caloriile în plus, transformate mai apoi în grăsime, UNIFORM.
Mai bine faci exerciţii intense pentru mușchii de la picioare și vei arăta super definită și tonifiată.
O prietenă de a mea îmi spunea anul trecut (având 50 kg) că ar vrea să se îngrașe puţin în zona picioarelor și... Ghici ce? A suferit o dereglare, iar acum cântărește cu 20 kg mai mult.

| LoveAnimepsimagirl a răspuns:

Bună! Am avut aceeași problema ca tine, nu puneam nimic pe mine desi mancam și nu faceam deloc miscare. In liceu m-am apucat de sală cu o prietena (am cautat pe YouTube exerciții pe care sa le fac pentru a imi creste fundullaughing ) si mancam foaaarte multe proteine (poti sa cauti pe google care sunt mancarurile bogate in proteine. In 2 luni te asigur ca o sa vezi diferența. Plus ca un abonament la sala nu e mult, 70 de lei am dat eu. Baftaaa! :*

| bogdan88 a răspuns:

Mananca paste fainoase, orice ce contine faina, zaharuri, dar nu in exces, nu fa miscare deloc.

| Anjaa a răspuns:

Probabil mulți iți vor recomanda sa mănânci porcarii ca sa te îngrași. Trebuie sa faci diferența între a te îngrașa sănătos și a-ți distruge sănătatea cu fast-food. Eu îți recomand sa mănanci mai multe alimente bogate în calorii. Cele mai potrivite sunt cerealele integrale, produsele făinoase (Paste, paine) lactatele nedegresate (iaurt, lapte, brânză), fructele cu un conținut ridicat de carbohidrați (bane, căpșuni) și în special oleaginoasele (nuci, fistic, caju, migdale, alune, seminţe de pin, de susan, de floarea soarelui sau de dovleac) si uleiurile vegetale (de măsline)
De asemenea îngrășarea nu presupune depunerea excesiva de grăsime, deci trebuie sa faci un pic de miscare pentru a te asigura ca te vei îngrașa uniform. În caz contrar te vei trezi cu grăsime exact acolo unde nu trebuie.
Multă bafta!

| CRITEL5 a răspuns:

Stiu ca suna penibil dar eu o stiu din propria experienta (eu nu am vrut sa se intample dar s-a intamplat) ca trebuie sa mananci rar dar cu pofta din aia nebuna si acum cum este vacanta poti sa dormi mult (asta daca nu ai alte chestii planuite sau ma rog o poti face intre chestiile planuite)PS: eu a facut asta de placere nu cu scopul de a ma ingrasa laughing Sper ca te-au ajutat "sfaturile" mele happy A da si inca ceva eu zic ca mai bine mai slaba decat mai grasa... e in primul rand mai sanatos happy

| Anonima200368 a răspuns:

Mananca dupa ora 9-10 mancare nesanatoasa, gen chipsuri. Sau mananca zilnic shaorma