| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Mi s-a intepenit gatul din cauza ca nu am dormit cum trebe.Nu-l pot intoarce spre stanga, fara o durere foartte mare.Ce ar trebui sa fac? In cat timp imi va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ia un antiinflamator si fa masaj acolo cu un unguent tot antiinflamator, daca ai prin casa! si o sa treaca, dar nu rapid happy

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cumpara de la plafar un unguent impotriva durerii, pe baza de plante, de la himalaya!(asa arata:http://www.compari.ro/......91771537/) Maseaza zona si acoper-o cu un fular calduros!

| Azµre a răspuns:

Să folosești o cremă, încearcă gel dicofenac, costă 15 lei e foarte bun.

| facepalmlol a răspuns:

In cel mult 3 zile, cred ca iti va trece.Da-te cu un antiinflamator(mergi la farmacie, e ca un balsam) sau ia o pastila de durere.

| Razvanp69 a răspuns:

Forteaza-ti gatul in directia in care te doare. si asa o sa iti treaca, din cand in cand mai dai cu o alifie ceva. si in jumate de zi iti trece.

| dendendenis a răspuns:

Freacate cu spirt, si cred ca iti va trece pana diseara. Funda?