| ScortSyndicate90 a întrebat:

Ajutor! Dupa ce mi-am suflat nasul am ramas cu gatul intepenit pe dreapta! Ma doare de mor nu mai suport durerea! Cum intorc capul spre stanga ma doare in spate la muschi cred! Nu mai suport

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Asta e o durere acută. Poti merge la spital. Ti se vor da relaxante musculare sau analgezice pentru înțepenire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carcel, ai facut febra etc.
Varsta nu e relevanta.
Zi mersi ca nu ai suflat suficient de tare sa surzesti pentru 4 ore cum am patit eu.

| ScortSyndicate90 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, dar nu am suflat tare frate decar unpic ca era infundata! Dar am intepenit cum misc gatul spre stanga sau cum fortez unpic in alta parte decat cea intepenita ma doare de mor deci nu mai pot de durere si de nervi. Am plans la un moment dat clacam pur si simplu! Am luat panadol m-am dat cu voltaren etc! In cat timp trece si cand scap de nenorocimea asta e intepenire? Uni mi-au zis ca in o zi sau 12 24 h au scapat, taicamiu mi-a zis ca a avut la fel si in 24 h l-a lasat! Mentionez ca nu am facut vreo miscare brusca!

| Raducons a răspuns:

Este o intindere musculara, va trece in una, doua zile

| ScortSyndicate90 explică:

Alte detalii: Am 19! Nu am mai avut asa ceva cred! Am fortat muschiul sau de la ce? Imi este greu si sa scriu din cauza durerii