| Millis a întrebat:

AJUTOR! Nu mi-am rezolvat problema cu constipatia si nu ma duc nici in ruptul capului la doctor. Nu stiu daca pot sa zic ca sunt constipata, adevarul este ca mi-e frica sa merg pentru ca ma doare groaznic, iar daca nu merg, tot ma doare. Nu am mai facut cred ca de vreo 2 saptamani sunt si dati cand nu am facut 1 luna. Va rog ajutati-ma, am nevoie sa-mi curat stomacul, dar ce sa iau? Nu vreau sa cumpar nimic, vreau ceva natural, va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este la Plafar ceai laxativ.Sau tarate de grau.Este bine ca inainte de a fi consumate sa fie cat mai bine maruntite.Foarte bogate in grupul de vitamine B (B1, B2, B3, B5, B6, B8, B9), in aminoacizi si minerale (sodiu, potasiu, magneziu, calciu etc.), taratele de grau au numeroase proprietati medicinale: regleaza digestia, sunt emoliente, in special pentru stomac si intestine, laxative, nutritive, reconfortante, remineralizante, tonic general.
Se indica in urmatoarele afectiuni: demineralizare, afectiuni endocrine (regleaza glandele datorita continutului mare in minerale, aminoacizi si vitamine), afectiuni ale ovarelor, afectiunile prostatei, ale sanilor, adenopatii, anemie, cancer, dermatoze diferite, diabet zaharat, epilepsie, obezitate, afectiuni neuro-musculare, afectiuni neurologice, afectiuni ale sistemului neuro-vegetativ, afectiuni cardiace, ateroscleroza (se ia si usturoi zilnic), afectiuni digestive, ale ficatului, colita, constipatie cronica, dispepsie, dureri epigastrice, hemoroizi, meteorism, adenom de prostata, fibrom uterin, impotenta sexuala, prostatita, sterilitate, afectiuni renale, cistita, retentie urinara, laringita, rahitism, depresie nervoasa, nevroze, psihastenie, sarcina, tumori cu diferite localizari, reumatism, afectiuni degenerative, convalescenta, majoritatea afectiunilor care sunt denumite cu "hipo" sau "hiper", pentru ca taratele contribuie la reglarea intregului organism.Se poate adauga in mancare cate o lingura la fiecare masa.

| Cosmin86 a răspuns:

Pe mine cu cat ma doare ceva mai tare, cu atat vreau mai mult sa merg la doctor. Cam asa e normal

Doctor = no more pain

| nico097 a răspuns:

Poti sa iei cate o lingurita 2 de miere poate reuseti sau ceai verde.

| BoBoKeL a răspuns:

Hey bea cat mai multe lichide:* dar mai bine ai merge la doctor la asa ceva iti va face o clismahappy si gatabig grin sper ca ti-am fost de ajutor:*

| kosmii a răspuns:

Supozitoare..nu`i nicio rusine

| xJoyce a răspuns:

1.Cate o lingura de ulei de masline in fiecare dimineata 2.Cate o lingurita de miere cu apa in fiecare dimineata, si ca mic dejun cate un iaurtel de baut 3. Dulcolax. Supozitoarele dau senzatii f. neplacute. Nu le folosi. Exista o tona de alte remedii, si dintre cele neplacute supozitaorele sunt pe locul 1. Sper ca ti-am fost de ajutor. c:

| CobraExtezy a răspuns:

Mergi la un doctor.Ca poti face mai multe complicatii
. Bafta