| PsyhoChild a întrebat:

Ajutor!
Pe tatal meu il doare foarte tare maseaua.
A luat pastile, a pus si usturoi, a baut si apa cu sare si tot il doare@!@!
Maine se duce la spital dar pana atunci nu stie ce sa faca ca il doare foarte tare.
Stiti vreun remediu miraculos prin care poate sa nu il doara timp de 30 de minute macar sa adoarma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandrulS a răspuns:

Daca ai o farmacie non stop prin apropiere aulin este cel mai bun si este si ieftin in rest doar prostii foarte scumpe si fara efect, iar daca se duce maine la medic probabil este de omorat vre.un nerv sau scos un dinte mai mult ca sigur... spun din experienta proprie ca alte medicamente nu sunt eficiente deloc... am dat sute de lei pe prostii si nimic, am luat aulin si chiar este bun si este undeva la 10 lei cutia. In rest toate remediile babesti sa stii ca pot face si mai mult rau si ajungi la infectii urate! NU recomand asa ceva ceapa, usturio sau mai stiu eu ce, asta daca nu vrei sa ajunga pe la urgente din cauza infectiilor.

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mergeti la o farmacie de garda si cumperi pentru tatal tau un medicament contra durerii de masele numit AULIN sub forma de pastile! Inainte de a lua pastile, trebuie sa se spele bine pe dintii de vreo de 2 ori, apoi se clateste gura cu PARONDONTAX sau LISTERLINE, apoi sa ia pastila AULIN si sa pui niste gheata pe locul dureros si sa stea culcat pe perna protejata de niste prosoape curate ca sa nu se scurga gheata cand se va topi! Sau sa pui gheata in punga si il legi bine! Insanatosire grabnica tatalui tau! LA MULTI ANI!

| danutzu96 a răspuns:

Sa bea alcool foarte tare si sa tina cateva secunde pe locul dureros. Merge si spirt daca nu ai la indemana altceva, dar sa scuipe dupa maxim 10 secunde.

| octav005 a răspuns:

Sa ia ketonal s-au aolin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcool(d-ala puternic). Ia o gura si clateste bine gura timp de un minut-doua. Poate sa si bea, daca nu a luat pastile. Repeta de mai multe ori daca e nevoie.
Compresa calda, sau rece, care functioneaza mai bine.
Pune o bucata de ceapa pe maseaua afectata.
Sanatate.

| Niklauss a răspuns:

La multi ani!