| Dyanna26Alexandrdra a întrebat:

Ajutor TPU! Mi s.a murdarit ghipsul de la mana si nu stiu cum sa.l curat... P.s Am ghips doar pe partea de sus a mainii (partea dejos am pansament) m.am murdarit pe ambele parti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Acopera suprafata murdara cu pansament
Alta solutie nu este decat sa astepti pana ti-l scoate.
O zi buna sa aihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spala-l cu apa si clor.Sau clor simplu.

| jmekerashu a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun sfat... Dacă îți pică clor sub el, uite atunci fericire. Pune pansament peste el, eventual poți folosi un corector (cu pensula) dar nu îți recomand.

| AndaAndaaaaa a răspuns:

Exista o solutie micelara pentru demachiat care curata orice, inclusiv pixul de pe haine. Se numeste Sensibio h2o, de la Bioderma, si o gasesti mai ieftin la farmacia tei, flacon de 100 ml cu 9 lei. Pui pe o batista, compresa, si cureti apoi.