| anonimmmmm a întrebat:

Ajuutooor, am fost plecata din tara timp de 2 luni si mi-am lasat pisica la o matusa si statea la curte, inainte de a o lasa i-am dat pastile anti-viermi(sau cum se zice) si picaturi pentru purici, cand m-am intors acasa am luat-o din nou si am observat ca nu se simte bine, ii cade foarte mult par, cit apuc practic atit ii cade, si nu mananca decit foarte foarte putin si nu mai mult de o data pe zi, nu bea apa deloc de 3 zile, si e foarte linistita nu se mai joaca, doarme toata ziua, ajutati-ma va rog, maine merg la veterinar dar ceva pareri ce poate avea, n-o sa moara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| YoYoXoXoXD a răspuns:

Uuh.
Cea mai bună informaţie ţi-o poate da veterinarul...
Nu ştiu ce să spun.
Îmi pare foarte, foarte rău pentru pisicuţa ta puppy dog eyes.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nare nimic pisoiu isi traieste viata asa cum ii place si al meu apa bea putina si mananca dimineata si seara ii mai las unu sau 2 carnati noaptea sa manance si se simte perfect doarme cam toata ziua si noaptea iese afara pe geam

| Sin a răspuns:

Mergi la veterinar cat de curand, altceva nu ai ce sa-i faci.

| Nicolelenaa a răspuns:

Nu stiu ce se intampla dar m-ai speriat
trebuie dusa cat mai urgent la veterinar
daca o duci maine la prima ora straight face
nu stiu ce sa zic
ii urez sanatate :*

Răspuns utilizator avertizat
| anonimmmmm explică:

Am dus-o din prima zi cum am ajuns la veterinar sa-i fac vaccin insa era totul ok cu motanasu, are 1 an si vreo 2 luni, am incercat sa-l intorc cu burtica in sus si sa-l gadil la burtica cum ii placea lui, insa sta nemiscat parca e sleit de puteri.cryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai noh Mia, normal ca daca o pisica nu a avut cu cine sa se "joace" timp de 2 luni, sau matusata poate nu ii dadea doar o data pe zi de mancare.sad, sti, ea se obisnuieste asa, poate, matusata nu i-a acordat grija si iubirea pe care i-ai acordat-o tu...cat timp are pisicuta?

incearca ca te jocui cu ea, ect, sper sa fie bine...

du-o la un veterinar...
poate acolo a apucat vreun virus.sad,

bafta, ii urez sanatatehappy:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil matusa aceea a ta nu a avut asa grija de ea asa cum ai tu si naaa cine stie poate pisica era obisnuita in anumite condititi si s-a sensibilizat si atunci cand ai dus-o acolo fiind alt mediu a facut vreo alergie sau ceva asemanator.Intrebo pe matusa ta ce i-a dat de mancare poate i-a dat ea ceva ce nu trebuia si naa a facut vreo reactie sau poate a luat un microb de pe la ea prin casa.Eu de obicei cand plec imi iau motanul cu mine in vacanta sau il las la un centru de acesta specializat. Poate a luat contact cu vreo substanta nociva...pff ar fi multe. Cel mai bine
du-te la veterinar, nu cred ca poate sa moara, depinde sunt multe care s-ar fi putut intampla:-(. Trebuia sa o duci la un control de rutin cum ai luat-o de la matusa ta.
Succes maine si astept vesti bune. Pupici. Fundita?batting eyelashes

| NatiNatalia10 a răspuns:

Sigur nu va muri. Si foarte bine ca mergi la veterinar