| Cerhy5 a întrebat:

Alaltăieri am mâncat crenvursti cruzi (2 crenvursti unul la prânz și unul la cina) și mi-a ramas in gat coaja. Ce sa fac sa scap de ea (am încercat sa vomit, am mâncat pâine, am băut apa dar nimic n-a mers? A rămas acolo blocată. Am făcut o prostie mare. Va rog sa mă ajutați. Vreau sa trăiesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand ca nu mori din asa ceva. Daca era sa mori, nureai imediat dupa. In al 2-lea rand ca eu nu cred sa fi ramas de atunci. Probabil ai inghitit cumva si este doar senzatia! Mergi la medic!

| darrio2007 a răspuns:

Traiesti, stai linistit, ca au trecut destule ore de cand ai postat. Ai doar senzatia ca ti-a ramas acolo. Te-ai iritat pe esofag.
Altfel iti ramanea blocata si painea.

| Lukasssz a răspuns:

Anxietate -_-

| dinaprilie a răspuns:

Sau la medicul de familie, orl, camera de farda de la spital sa vada DACA este acolo.

| Anuket a răspuns:

Se va duce, stai fără griji.