| eliza7943 a întrebat:

O sa vi se para amuzant dar prietenei mele i-a intrat o musca in gura si i-a ramas in gat, a mancat si paine a incercat sa vomite, a mancat mancare mai solida, a baut apa, a facut cam tot ce era de facut iar ea inca mai simte acea musculita cum coboara si urca in gat. Ce sa faca?
Ea simte ca e blocata prin amigdalite mentionez ca are si putin rosu in gat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Mie mi-a intrat odata una in gura si a intrat pana in stomac, cand eram afara, am sunat la salvare speriat ca imi baga infectie in corp si mi-au inchis aia telefonul, am intrebat pe un comerciant de e drum ce fac, si ala la misto zice "si par avea?", dar in loc de par a zis cuvantul ala vulgar cu fl.ci. Nu am avut nimic.

Nu mai e in gat la prietena ta, e doar senzatie, e speriata. Sa stea linistita, murea dracu acolo fara aer si ce mai e, ca nu pe trahee a aterizat. Daca nu si nu, la medic, asta este. Nu cred ca a intrat pe partea ailalta! Ca acolo nu trece mancarea, e liber.

| Donsavas a răspuns:

Intepaturile sunt mai mult de la "rosu in gat" si de la atatea inghitituri + ca ofera prea multa atentie acestui lucru.

| Bizon95 a răspuns:

In afara de, doctor nu prea vad nici o rezolvare!
si ar fi bine sa se duca, poate ii ajunge musca aia in plamani si da in ceva grav!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu are nimic în gat. Are doar senzația în gat. O spun din experiența mea ca biciclist pentru că nu odată s-a întâmplat să îmi intre muște în gură.

| eliza7943 explică (pentru anonim_4396):

Faza este ca, cand incearca sa o scoata simte cum se misca si o inteapa in gat.