| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Alcool si Betaserc(diclorhidrat de betahistina)?
Pot sa consum alcool? Nu mult, o bere, un pahar de vin... Pe prospect nu spune nimic de asta, nici pe net n-am gasit straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Cati ani ai? Betaserc nu se combina cu alcoolul! Este periculos, doar cu apa!

| Th3AbSinTh3 explică (pentru untu):

multumesc pentru informatie
am gasit si eu intre timp pe prospectul altui medicament care are acelasi compus si spunea ca amplifica efectul si implicit sunt sanse mai mari sa ai reactiile adverse din prospect

| untu a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Cu placere, prietene! Daca esti bolnav si esti sub tratament medicamentos, nu poti sa bei ceva alcool, nici macar o bere pana te vei insanatosi! Insanatosire grabnica si multa sanatate iti doresc!