| Adytza_9178 a întrebat:

Alcoolul dauneaza sanatatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CPR a răspuns:

Depind daca este un alcool de proasta calitate sau daca abuzezi.
De preferat sa nu exagerezi, sa nu faci greseala sa il faci pe sfantu o perioada (adica sa nu bei) si apoi dupa un pahar de tarie sau dupa o bere sa ti se faca rau, trebuie sa ai ficatul cat de cat antrenat, daca nu esti in stare sa bei nu bea.

20 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Daca e consumat in exces, da.

| Lora a răspuns:

In timp, in cantitati mari si facand lucrul asta frecvent va dauna, dar un pahar la nu stiu cat timp nu are nimic

| darrio2007 a răspuns:

Ce intrebare! Normal ca dauneaza.De ce intrebi? Vrei sa incerci?

| Robert a răspuns:

Da.Din cauza alcoolului se face ciroza si poti muri.

| kareina a răspuns:

Te distruge incet dar f sigur!

| catalina_8997 a răspuns:

Dauneaza in special ficatului dar si restului de organe

| AleAnyo a răspuns:

Logic ca dauneaza

| eugem35 a răspuns:

Da desigur, dac un omm conduce baut si face accident si moare sau ramane infirm si ranete pe altii.
in timp iti distruge sanatate iti afecteaza ficatul, vederea si multe alte chestii

| xamix a răspuns:

Nu nu decat mori daca bei peste masura nu ti se intampla alt ceva. nimic.

| darkmihai a răspuns:

Daaaaaaa

| DianaDidi95 a răspuns:

Sigur ca dauneaza GRAV sanatatii

| Mauve a răspuns:

Da, alcoolul dauneaza sanatatii. Evita excesul de sare, zahar si grasimi.

| dany_7836 a răspuns:

Da.forte mult. poate tu nu ai vazut cum arata un om care bea de nu isi mai aduce aminte cum il cheama sau ce fata are.

| LordJohn a răspuns:

Doar in cantitati mari.in rest nu patesti nimic.chiar e si indicat cateodata.ex.cand iti e rau de masina poti bea putina bere si iti trece

| nonytzu a răspuns:

Dap.foarte mult

| IAmWeasel a răspuns:

Da,dar consumat in cantitate mare

| deewtzycka a răspuns:

Normal:d
funda:d?

| floryn010 a răspuns:

Din pacate da tongue in special ficatului

| tonyadax a răspuns:

Evident ca nu. este chiar benefic laughing