| Io_nelu a întrebat:

Algocalminul are efecte secundare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Un studiu mai vechi al profesorului doctor Ostin Mungiu de la Universitatea de Medicina si Farmacie din Iasi arata ca algocalminul poate distruge sangele.Astfel administrarea fregventa a acestui medicament duce la disparitia granulocitelor din sange si, implicit la deces.

Bula
| Bula a răspuns:

Rareori - reactii alergice, sau la consumul unor doze mari, repetate.
Un efect "secundar" cunoscut este reducerea rapida a febrei!

| macarale a răspuns:

Orice medicament are efecte secundare. citeste prospectul inainte sa iei

| dudu_4306 a răspuns:

Am auzit ca nu face bine la inima.

| arsenia a răspuns:

Nu dc nu se administreaza in cantitati foarte mari

| powergirl a răspuns:

Am auzit ca are ceva efecte secundare daca e luat in cantitati excesive nu e bine sa fie luat prea des mai ma informez si eu si iti mai dau detalii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice medicament are efecte secundare.Algocalminul e cam vechi si toxic, asa am auzit pe internet.Iti recomand Ibuprofen, Nurofen sau Ketonal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are, citeste prospectul. Dar cel mai important efect secundar este ca te ucide incet. In occident e interzis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Algocalminul nu se mai utilizeaza in celelalte tari din Europa de cativa ani. Numai la noi inca se face reclama.

| ristearadu a răspuns:

Nu sau da este raspunsul