| Luannah a întrebat:

Ce efecte poate avea administrarea anticonceptionalelor cu algocalminul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mult să scadă eficacitatea pilulelor și trebuie aplică o măsură suplimentară de protecție.
Pa, pa.

| 0rlando a răspuns:

Nici un efect. Doar antibioticele au efect negativ și unele ceaiuri sunt cunoscute pentru neutralizarea anticoncepționalelor.

| jessica22 a răspuns:

Nici un efect negativ, stai linistia, cu alcolul e problema pentru ca taie din efectul anticonceptionalelor, deci e riscul sa nu isi faca bine efectul, in rest cu alte pastile gen agocalmin, paracetamol, nurofen, ketonal nu se intampla nimic, isi fac fiecare efectul