| Andrei277 a întrebat:

Am 1,85 si 72kg si curand fac 19 ani, sunt prea slab pentru varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Esti bine. Mergi direct la sala sa te definesti putin si e suficient.

| Adry05 a răspuns:

Ca baiat ar parea ca da. Te-ai mai putea ingrasa sau macar sa-ti dezvolti masa musculara la sala de forta. Cum consideri.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Esti OK asa cum esti, IMC-ul tau este de 21.03. Cu timpul te vei ingrasa oricum, macar sa ai unde. La inaltimea ta orice greutate sub 85-86 kg este perfect normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| DamianTPU a răspuns:

Esti ok din punctul meu de vedere. Deja daca ai 85+. nu stiu nici nu e ok deja. Mai ales ca esti inalt

| Prodan_Gabi_1980 a răspuns:

Nu conteaza varsta aici, deoarece si eu am 1, 84 si am 14 ani, si am la fel ca si tine 70kg. Esti perfect pentru varsta ta, dar te-as sugera sa mai pui ceva kg pe tine.

| roxwell a răspuns:

Nu esti prea slab.esti bine asa cum esti.