| Safire17 a întrebat:

Am 10 ani jumatate. Ce as putea face ca sa mai slabesc? De ieri fac exercitii pe bicicleta fitness. Dar sa fie ceva in afara de sporturi, alergat etc, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Safire17 explică:

Nu pot, mi se face rau de la salata, am mai incercat. Nu stiu ce pot sa mai fac. Am 1.52 si 46 kg. Inclusiv parintii mei rad de mine. Multi spun ca greutatea e medie, dar arat foarte raw.

| anutza a răspuns:

Nu manca gras
Mananca mai putin seara
Bea suficienta apa
Mai putine dulciuri
Fructe si legume

| Onn3 a răspuns:

Poi gimnastica (flotari,abdomene,extensi), dar trebuie sa ai si o dieta echilibrata mananca des si putin iar in special seara mananca fructe proaspete si nimic altceva, bea 2-3 litri de apa sau ceai pe zi si totusi o jumate de oar ar trebuie sa faci miscare

| rakitik a răspuns:

Cum dracu vrei sa slabesti fara sport? Alergatul e cea mai buna metoda sa slabesti. Vreti sa stati pe scaun si sa slabiti.Mai trezizti-va oameni buni din comoditate. Vrei un corp frumos? Trebuie sa muncesti pentru el.Munca e singura metoda prin care ajungi la un rezultat permanent(prin permanent vreau sa spun ca nu te ingrasi/slabesti imediat dupa ce termini dieta sau pastilele respective).Nu te infometa niciodata, mananca sa te saturi si cat poti de sanatos. Daca te infometezi mai rau faci(te ingrasi). Oricat ar parea de ciudat corpul tau nu face ce vrei tu.Cand ii dai mult ia o parte, cand ii dai putin ia tot(in cazu asta o mica scapare te costa scump). Daca ai inteles ce am scris si vrei sa faci ceva in legatura cu greutatea... spor la alergat si pofta buna!

| IQ156 a răspuns:

Sa mananci fructe si legume adica salate.

| daniellla a răspuns:

Si inotul este un sport,dar poate deveni un hobby,eu zic sa incerci. Poti tine si un regim,dar nu sa te infometezi,de exemplu nu mai manca seara, mai putina paine, fara ciocolata sau alte dulciuri. Sper ca te-am ajutat.

| CandyWorld a răspuns:

Te inteleg perfect happy Nu uita : Mananca doar fiert, fructe si legume. Din cantitati pe zi ce trece mai putine ca sa iti micesti stomacul si eventual poti sa te inscri la un curs de dans. FUNDA? :*

| DreamingAboutYou a răspuns:

Incerca sa mananci carne cu putine grasimi, nu prajite.Scoateti din alimentatie fast-food si dulciuri. Daca de la salate ti se face rau, poti manca doar un mar sau o para cand simti ca nu iti este foarte foame.Cat despre bicicleta fitness,poti face serios, dar eu iti recomend sa te apuci de un sport sperios, aici gimnastica ritmica iti da tinuta si te face sa arati bine in corpul tau.

| Princess24 a răspuns:

Cred ca este mai bine sa tii o dieta

| RedandBlack a răspuns:

Iti zic eu ca e mai bine sa faci sport decat sa tii regim. Poti sa faci si tu vreo 15 minute dupa fiecare masa niste sarituri,flotari, abdomene, aplecari si chiar sa alergi pe loc.