| funditza a întrebat:

Am 12 ani si 10 luni, 1.60-1.61 inaltime si 41-43 kg. E bine pentru varsta si inaltimea mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DrMeow a răspuns:

E f. bineeee!

15 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

E bine.

| Maya. a răspuns:

Da. e foarte bine.

Eu stiu fete la 14 ani care arata ca tine.

Tie iti recomand sa ramai la aceeasi greutate, tinand cont ca ai doar 12 ani.

Succes!happy

| kittycat_9803 a răspuns:

Da e binisor big grin ai mai putea pune vreo 3-5 kghee hee

| Betty18 a răspuns:

La inaltimea ta ar trebui sa mai pui aproximativ 4 kilograme...esti putin cam slabuta

succes

| Larisaa88 a răspuns:

Eu am 14 ani, 1, 63-1, 64 inaltime si 46 kg si sunt multumita de minehee hee, deci esti foarte ok, dupa parerea mea.

Totusi daca ai 41 kg incearca sa mai pui 2-3 kg (daca ai 43 e foarte bine). happy

Bafta! :*

| anotherhumanbeing a răspuns:

Esti inalta pentru varsta ta, si foarte slaba pentru inaltimea ta.

| Panda15 a răspuns:

Eu am 13 si vreo 35 ...nu stiu! cred ca e binisor la tine

| meandyou199 a răspuns:

E bine draga... is altele care aproape la 13 ani au 60 70 dar depinde ca daca is mai inalthe nu se da seama stai linistitha esj foarte bine funda? smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti foarte bine, din punctul meu de vedere, chiar mai inaltuta(poate pentru ca si parintii tai sunt inalti)!
oricum, foarte bine!

| al3xby3x a răspuns:

Da este binewinking si eu am 12 ani big grin si sunt la fel de inalta asa ca nu spune ca esti prea inalta sau prea grasa ca esti destul de bine la varsta tawinking fundita?

| marian123 a răspuns:

E chiar foarte bine... dar daca vrei sa aflii mai bine poti sa te duci la un consult undeva o sa ai cam 1. 70 sau chiar mai mult cand o sa cresti mai marewinking

| marian123 a răspuns:

E chiar foarte bine cand o sa ai vreo 17 ani o sa ai cam 1. 75 dar mai bine du-te la un control si vezi exact cum o sa decurga cresterea ta

| biencutza96 a răspuns:

Pai eu am 12 ani si 8 luni... 1. 45 inaltimeasi 34 kg...deci.

| tototo a răspuns:

Este foarte bine... pentru ca asa sunt si eu sunt scorpion... te pup si sa stii ca asa cum ai descris inseamna ca ai proportii frumoase te pwpick

| shichgirl a răspuns:

Da e foarte bine sa nu mananci prea multwinking