| deeaisabela a întrebat:

Hello TPU poti sa te inalti fara sa faci sport adica am 15 any si am 1.61 o sa mai cresc in inaltime sau pot sa raman la inaltimea asta ma omoara gandul ca pot ramane la inaltime 1.61 de la varsta aceasta e posibil sa mai cresti mult in inaltime fara sa faci sport

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca in familie nu ai persoane inalte posibil sa mai cresti putin sau deloc.Ma refer si la unchi, matusi etc.

| BracKMyhay95 a răspuns:

Inotul te face mare. Uita-te pe GOOGLE si ai sa vezi ce inalti sunt inotatorii!

| RândunelPisică a răspuns:

Practica un sport si vei creste...:inot, basket, handbal. etc

Răspuns utilizator avertizat
| Nyfi a răspuns:

Oricand treci prin dreptul unei usi - sari in sus, incearca sa ajungi sa atingi cat mai sus cu palma deasupra tocului usii. De mentionat ca de fapt, e tot sport, doar ca nu trebuie sa mergi la sala si ca va dura oricum cativa ani pana castigi ceva centimetri (nu iti imagina ca vei face 1, 70). Conteaza si inaltimea parintilor tai si a bunicilor - tu ar trebui sa te uiti spre mama tatalui tau.

| deeaisabela explică:

Tatal meu are 175 in inaltime si am unchi foarte inalti

| Loricica2 a răspuns:

Pai si de ce nu faci sport? Poate mai cresti.