| Haose a întrebat:

Am 13 ani, 1, 76 si 73 kg. Ar fii ok 3 pastile de Zinnat ( 250 ml ) si 4 picaturi x2 pe zi de Otocalm? Am otita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Zinnatul este un antibiotic ce se ia la 12 ore, nicidecum la 8 ore. Dar ma rog, daca ti l-a indicat medicul asa...Sanatate!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ar fi ok dacă ai merge întâi la medicul de familie pentru un consult.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Aha! --- ai fost, pana la urma, la medic! Daca el, medicul, ti-a recomandat Zinnat-ul ( un antibiotic mai tare decat ampicilina, spre exemplu) atunci fa tratamentul in doza si pe perioada de timp recomandata. Sanatate si s-auzim de bine!