| OupS a întrebat:

Am 14 ani de zile si ma masturbez zilnic(cateodata si de 2-3 ori pe zi). dupa ce am incetat sa ma masturbez(3-5 zile) am observat ca penisul nu se mai scoala. ff rar..am incercat sa ma gandesc la prostii si m-am uitat si la un film porno(sa sculat penisul dar ca inainte cand ma masturbam zilnic)
Din ce cauza se intampla asta si ce reteta sa consum sau alte modalitati sa fiu mai viril?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se intampla din cauza excesului de masturbare la o varsta mica si de folosirea pornografiei. Pornografia este strict interzisa minorilor, nu dintr-un moft, ci tocmai fiindca da probelem de potenta.
Nu trebuie sa consumi nimic, trebuie sa-ti gasesti ocupatii care sa nu-ti lase timp de masturbat, sa nu mai folosesti pornografie pana la 18 ani, sa te abtii de la masturbare o scurta perioada (6-8 luni) si apoi sa revii la un ritm fiziologic de 2-3 episoade pe saptamana, cu perioade in care sa nu et amsturbezi 9adica sa nu fii dependent, sa poata trece cu usurinta cateva saptamani fara masturbare si sa nu ii simti lipsa). Singura reteta este vointa+munca/invatatura, asa incat sa nu ai deloc timp liber de pornografie.

| bulin a răspuns:

Ti-a zis la misto. Incearca sa faci pauza cateva zile poate chiar pana la 16 17 aniwinking.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Reteta cu paine, daca mananci paine, se intareste...Paine.laughing)

| OupS explică (pentru SuperGirl122222222222):

Sa mananc multa paine? Sau ai zis la misto?

| Peter28 a răspuns:

Te-ai "bolohanit". Dupa ce faci aia sa mergi sa urinezi, o sa te ajute.