| Edy43255 a întrebat:

Am 14 Ani iar penisul meu in erectie e de 8 cm si ceva, e bine? Apropo vara asta am fost la un doctor pentru ca am avut o problema la penis, era o pielicica lipita acolo si a taiat-o, dupa am facut un edem de la anestezie si capul penisului era umflat si nu puteam sa decalotez... dupa un tratament a revenit la normal.

Doctorul a zis ca daca nu taia pielita aceea penisul meu nu crestea.

Zilele trecute am observant ca a mai ramas o piele mica acolo, oare daca nu va fi taiata penisul meu nu va mai creste? Dar daca va mai creste oare atunci cand o sa imi incep viata sexuala acea piele o sa se rupa fara sa mor de durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul o sa creasca odata cu tine, deocamdata esti micut, abia ai intrat la pubertate, abia de acum incep sa se dezvolte si organele reproducatoare si pana la 20 de ani, sa tot cresti!
Daca te ingrijoreaza cat de bine este cuculetul tau, mergi inapoi la medicul care te-a operat si arata-i, este bine sa-si dea cu parerea acelasi medic care te-a operat.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iar ai pus intrebarea asta? E a doua oara pe ziua de azi.

Răspuns utilizator avertizat
| ashlee a răspuns:

Daca ai indoieli, poti sa mergi si la un alt medic pentru o parere.
Nu cred ca e ceva grav, dar mai bine du-te decat sa fii nelinistit.