| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si 60 kg.cum sa slabesc 4 kilograme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Prin post.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa jogging!

| sigmanet a răspuns:

E bine sa mergi la un doctor de specialitate. Doar el iti poate recomanda o dieta sanatoasa si care sa te faca sa scapi de kilogramele in plus.

| elinea a răspuns:

Fara paine, dulciuri si mult sport, oricum vine caldura si poti profita de serile frumoase pentru plimbari in aer liber sau diferite sporturi.rezista tentatiilor si vei fi rasplatita pe masura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MANCAND SANATOS, ADIK FRUCTE, LEGUME, MANCARE GATITA SI NO WAY FAST FOOD! SI FACAND SPORT NORMAL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu ai 14 ani si ai 60 d kg, 4 bine. eu am 14 si am 70. mda... ma grada decat tine

| yael a răspuns:

Poy depinde si de inaltimea care o ai...pentru k daca ai de ex 1.65, 60 de kg nu e o greutate la care sa te sperii...iti recomand eventual sa lasi dulciurile (sau excesul de dulciuri) sa mananci normal si sa faci putin sport...si o sa slabesti incet da sigur big grin