| DeEa_9602 a întrebat:

Am 12 ani si am 46 de kg.Cum pot sa slabesc intr-o saptamana 3 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Renunta la ideea asta, de fapt la toti va cer sa renuntati in a crede ca puteti slabi in cateva saptamani.Ca sa slabesti este nevoie de cateva luni bune pentru ca organismul sa "accepte" aceste schimbari, poti slabi si intr-o saptamana, dar te vei ingrasa la loc iar organismul tau o sa fie serios "avariat". Crede-ma eu am slabit in 5 zile 6 kg, stii cat rau mi-a facut asta? sfatul meu este sa mergi la un medic specialist si iti va face o dieta sau sa ceri sfatul unui profesionist nu aici pe site unde intra toti amatorii.ciao

| Daniela_8686 a răspuns:

Buna. Ma bucur ca exista persoane interesate de snatate de la o varsta asa micabig grin. Pentru tine slabitul va fi foarte usor. Eu sunt Consultant Nutritionist si ajut zilnie oamenii sa scape de kilogramele nedories. Ofer consultaii gratuite celor interesati. Daca ai doar 12 ani poti veni cu unul dintre parinti. Vei avea rezultate excelente si vei invata multe lucruri noi. Pentru mai multe detalii contacteaza-ma pe adresa de mail: naito_stardust@yahoo.com Astept raspunsul tau. O zi bunahappy

| fanaa a răspuns:

Hey deea. daca vrei sa slabesti:dnu mai mancaa paine multa si carnne:dmulte fructe.si dulciurile lasale pentru o saptamana...nu spun sa nu te atungi de ele spun sa nu mananci multe.si fa de 2 ori pe zi cate 50 de genoflectiuni :*du-te pe stadion si alearga cate 2 ture.si ai sa vezi ca o sa ajungii cum vrei,,, baftaa in continuare. fundita?:X:X:Xpuppy dog eyes?

| xyz321 a răspuns:

Mananci normal si faci sport foarte, foarte mult insa nu poti sa incepi dintr-o data ca vei avea probleme cu febra musculara. incepe cu un antrenament de alergat (este mai usor si util) si iti vei incepe cam asa>
ziua 1 - 500 metrii
ziua 2 - 600 metrii
ziua 3 - 700 metrii
ziua 4 - 800 metrii
ziua 5 - 900 metrii
ziua 6 - 1 km
ziua 7 - 1 km
daca crezi ca poti tine-o asa cam 2 luni si sa nu faci nici un fel de regimuri alimentare. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa ajungi schelet, ramai asa!

| Konami15 a răspuns:

Nu crezi ca exagerezi cu slabitul?