| anonim_4396 a întrebat:

Am 1 52 m si 53 de kg.cum pot sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry a răspuns:

Amuzant mesajul. Era tot una daca spuneai "Am PC-ul defect si multe teme la mate. cum pot sa slabesc?"
Principiu e simplu pentru toate persoanele ce doresc sa slabeasca (chiar daca au 50 sau 150 de kg):
calorii intrate in corp > calorii consumare (prin efort fizic) - te ingrasi
calorii intrate in corp = calorii consumate - te mentii
calorii intrate in corp < calorii consumate - slabesti
Deci, tot ce trebuie sa faci tu este sa consumi mai multe calorii decat mananci si in felul asta vei slabi.

Uite aici cateva activitati obisnuite prin care poti arde cateva calorii : ...lorii-2322

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca si altii: miscare multa, drumetii, gimnastica, consum de fructe si legume multe, grasimi si dulciuri putine.

| Denny a răspuns:

Eu una nu iti sugerez!