| Andreea192001 a întrebat:

Am 15 ani si 1.57 m. Vreau sa dau la academia de politie, dar trebuie sa cresc pana la 1.65 inca 8 cm. Daca ma apuc de inot si fac si ex de stretching ma inalt? Ps. Mama are 1.60m si tata 1.70m. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Roliii a răspuns:

La varsta ta nici eu nu eram cu mult mai inalt, fa baschet eventual

| Andreea192001 explică (pentru Roliii):

Baschetul nu imi place. Incerc cu inotul. Ma apuc din vara asta si o sa l practic in continuare

| Cristina2201 a răspuns (pentru Andreea192001):

Da,asa e cel mai bine. Ai timp destul. Succes

| Cristina2201 a răspuns:

Eu cred ca înotul te poate ajuta. De asemenea, poti lua calciu lactic 10 zile in lunile ce contin "r", te poate ajuta. Mult succes! Cand vrei sa dai la academie?

| Andreea192001 explică (pentru Cristina2201):

Vreau sa dau la academie dupa bac. Adica peste vreo 3 ani. Dar nu vreau sa ma las pe ultima suta de metri. Iar de inot vreau sa ma apuc in vara asta