| BeYourSelf7 a întrebat:

Am 15 ani si am luat doua pastile de paracetamol(500 mg) deodata.ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Nu se intampla nimic. Daca e vorba de consumul des in cantitati mari, iti distrugi ficatul. Dar in cazul asta, nu se intampla nimic.

7 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Nimic, doar sa nu mai iei astazi paracetamol.
http://mymed.ro/toxicitatea-hepatic-a-paracetamolului.html

| fabiola a răspuns:

O crestere a tranzaminazei, ficatul simte asta! Evita sa iei supradoze!

| Teresa a răspuns:

Teoretic nimic mai ales daca s-a intamplat doar o data
dar pe viitor sa nu iei doza dubla(mai ales la varsta ta) decat daca durerea este absolut insuportabila
nu ti-as recomanda sa iei prea des medicamente(mai ales in doze mari) fiindca dau dependenta
te sfatuiesc ca pe viitor sa iei doar o pastiluta si sa astepti sa-si faca efectul

| SMTHING a răspuns:

Nimic gravwinking
Dar nu mai lua pastile asa, deodatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabitech a răspuns:

Nu se intampla nimic