| Fotbalistul a întrebat:

Am 15 ani si cand am penisul in erectie nu se decaloteazabig grin e o problema pentru varsta mea? nu mi-am inceput inca viata sexuala. Exista o metoda de tratare? am inteles ca este vorba de fimozabig grin astept raspunsurile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Pai, cam la 15 ani ar trebui sa se decaloteze. Trebuie sa vb cu mama, caci de mic ar fi trebuit sa sesizeze ea asta. Serios. Am citit si eu pe net, am mai auzit la emisiuni ca unele mamici si-au operat copii la varste fragede ca sa nu aiba prb in acest sens pe viitor. Tu esti la pubertate si ar fi cazu sa consulti un medic. Poate nu ai nimic, dar oricum vei primi sfaturi sau poate e ceva genetic, vb cu tatal tau! Nu se decaloteaza deloc? Sau e incomplet? Operatiile sunt ft usoare, si mai ales cand te gandesti ca in alte continente circumciziile la baieti sunt obligatorii. Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Pai, cam la 15 ani ar trebui sa se decaloteze. Trebuie sa vb cu mama, caci de mic ar fi trebuit sa sesizeze ea asta. Serios. Am citit si eu pe net, am mai auzit la emisiuni ca unele mamici si-au operat copii la varste fragede ca sa nu aiba prb in acest sens pe viitor. Tu esti la pubertate si ar fi cazu sa consulti un medic. Poate nu ai nimic, dar oricum vei primi sfaturi sau poate e ceva genetic, vb cu tatal tau! Nu se decaloteaza deloc? Sau e incomplet? Operatiile sunt ft usoare, si mai ales cand te gandesti ca in alte continente circumciziile la baieti sunt obligatorii. Sper ca te-am ajutat!

| Sara a răspuns:

Inca ceva. Nici in stare fleasca? Si asta este o alta problema...

| TeoPT a răspuns:

Fimoza se trateaza prin taierea preputului(atzei) adica interventie chirurgicala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o problema cu decalotatul penisului. am 17 ani si cand e strong nu sta decalotat singur, trebuie sa trag eu de piele sa stea decalotat. am pielea prea moale, prea multa nici nu stiu cum sa-i zic.ast rasp

| Fotbalistul explică:

Cand este in stare fleasca se decaloteaza usor daca trag de elbig grin cand este in erectie trag de el si iese un pic cam greu dar iese:d problema este ca nu se decaloteaza singur

| vally400 a răspuns:

Pai eu am 11 ani si pot.:d

| liviu11_4357 a răspuns:

Ma am 15 ani si am penisu de 9cmcryingvoi ce parere aveti e bine? ast raspunsuri