| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta este o intrebare adresata baietilor (nu ma deramjeaza raspunsurile din partea celor de sex feminim, dar pentru a evita eventuale neplaceri, intrebarea va viza baietii in mod special).

In scurt timp, va veni vremea sa fac dragoste cu prietena mea.
Problema: am mintit-o in urma cu ceva timp ca nu mai sunt virgin si asta stie si acum.
Intrebarea: inca nu am decalotat si nu stiu cum sa fac asta (se poate face foarte usor incepand viata sexuala, insa aici ar fi 2 probleme:
1)prietena mea si-ar da seama ca am mintit-o cu privirea la virginitatea mea
2)stiu ca prezervativul se pune atunci cand penisul decaloteaza in totalite. In conditia de fata nici nu stiu daca as putea folosi un prezervativ)
Practic, astept raspunsul la 2 intrebari:
1)pot folosi prezervativul daca penisul meu nu este decalotat?
2)totusi cum as putea sa decalotez, inainte de a`mi incepe viata sexuala
PS: mentionez ca la varsta de 4 ani am avut o operatie de fimoza (nu stiu in ce consta neaparat), iar in momentul de fata penisul meu decaloteaza partial, atunci cand este in erectie (adica pielea trece putin de gaura).
Imi cer scuze, daca am folosit un vocabular neadecvat, am incercat sa explic cum am putut mai bine, fara sa folosesc cuvinte vulgare.
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Stai ca nu am inteles partea cu fimoza.
De regula, in cazul fimozei, se recurge la circumcizie.

Eu nu inteleg ce-i la tine acolo.
Dar in fine. Daca e vorba de frenum, stii ca nuºi o regula sa fie rupt. Multi barbati care fac sex de mult timp, au ata.

Prezervativul il poti pune fara probleme.

Si ca sa faci treaba ca la carte : Ar fii bine saºi spui prietenei si adevarul!

| DarQueen a răspuns:

Buna. pai, nu trebuia sa o minti in legatura cu virginitatea, dar probabil ai facut asta sa te lauzi.nu strica putina "infloritura"winking
Poti folosi prezervativ, normal. Uita-te pe net ca gasesti si poze cum trebuie sa il pui corect pe "jucarie" sa eviti astfel problemele.
Ti-as explica in mai multe cuvinte, dar nu ai mentionat varsta ta. daca mai vrei explicatii, lasa-mi un mesaj pe TPU.winking

| adrian_3467 a răspuns:

happy Nu cred ca o sa ai probleme si sigur prietena ta nu se va prinde...foloseste prezervativ. In cel mai rau caz zi ca de fapt nu mai esti virgin dar nu ai facut sex ti-a facut oral happy. Offf inceputurile astea. Take care.

| eounik a răspuns:

Pai daca vrei sa nu afle ca ai mintit`o. du-te si fa-ti treaba cu altcineva.straight face oricine nu conteaza. dar far sa stie fata cealalta ca ai prietena.si macar asa. te`ai scoswinking

| khiflutza a răspuns:

As fi curios sa stiu citi ani ani, numa asa de curiozitate... Nu inteleg ce esti asa stresat? Ce daca iubita ta isi da seama ca esti totusi virgin? Poate are sa se bucure, de fapt sunt sigur de asta. Lasa lucrurile sa decurga normal, de la sine si nu te mai gindi la nimic altceva pentru ca o sa ratezi momentul. Acum sa raspund:
1. Poti folosi prezervativ, si e chiar indicat pentru ca are lubrifiant iar lucrurile se vor petrece mai usooor. tongue
2. Decalotarea se face in doua moduri si sunt destul de dureroase: prin sex (nu stiu cit, depinde de fiecare) si, ca baietii laughing, prin lucru manual! Ar fi si al trei-lea mod, la doctor, dar nu cred ca esti interesat, nu?
Succes!