| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Este normal ca la 15 ani penisul in stare de erectie sa nu se decaloteze? exista vreo metoda de rezolvarebig grin? astept pareri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai fimoza, sa te duca parintii la un chirurg pediatru, pentru ca aceasta afectiune, nerezolvata, face penisul sa stagneze in crestere. Nu cred ca iti doresti sa ai un penis mic.

| 80Cris a răspuns:

Buna, cu creme si unguente ( date numai de medic, deci nu luate dupa ureche sau ca intrebi la farmacie ) nu stiu sincer cat va functiona. Poti in schimb sa-i spui tatalui tau ( poate chiar mamei ) si sa te duca la un doctor ( chirurg. nu te speria ) care sa te vada si acela sa decida daca sa-ti faca sau nu o mica operatie. Prin operatie doctorul iti va elibera practic preputul, taind un pic acolo asa incat tu sa poti decalota. Atentie, eu nu vorbesc de circumcizie, ceea ce ti-ar face tie li se face de obicei baietilor cand sunt mai mici ( intre1-5 ani de ex.) si care au exact aceasta problema, ca si tine. Nu-ti fie rusine, spune-le alor tai, nu-ti fie frica si sanatate!

| curios_3782 a răspuns:

Adica?thinking