| Bianca_3121 a întrebat:

Am 15 ani si inaltimea 1.60, mama are inaltimea 1.64 iar tata 1.87 eu la ce inaltime as putea sa ajung?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| midnight a răspuns:

Http://www.desprecopii.com/info.asp?id=57 uite. si uite si esentialu: aaaaa...banuiesc ca esti fata nãltimea tatãlui + înãltimea mamei - 13 cm, apoi împãrtiti la 2.
Exemplu:
Tata=172 cm
Mama=166 cm
Fata: (172 cm + 166 cm - 13 cm) / 2 = 155, 5 cm

si daca totusi esti baiat nãltimea tatalui + înãltimea mamei + 13 cm, apoi împãrtiti la 2.
Exemplu:
Tata=180 cm
Mama=160 cm
Bãiatul: (180 cm + 160 cm + 13 cm) / 2 = 176, 5 cm

7 răspunsuri:
| Bacteriuță a răspuns:

Depinde cu cine semeni mai mult. daca semeni cu mama, vei fi mai micuta, daca semeni cu tata vei fi ceva mai inalta. sau poti ajunge undeva intre ei tongue

| DemonicaMrx a răspuns:

Nu mai poti creste decat 1 cm max.2-3cm daca ai 15 ani

| RomanianBoy69 a răspuns:

Maxim la 1. 80

| AlinnutSsa a răspuns:

Pai nu se stie chiar asa sigur happy

In primul rand o vei intrece pe mama ta pe tatal tau nu prea cred

intre 1. 64-1. 70-1. 80 maxim

| zizi000 a răspuns:

Inaltimea ta nu depinde de parinti...

| reanu a răspuns:

prostii ce ai socotit tu acolo... ai mei erau scunzi amindoi si eu am 1. 82 /// pai oricum ai sa ai peste 1. 64

| Alex4322 a răspuns:

Mama ei este scunda iar tatăl ei este înalt.