| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani și am o durere usoara in spatele capului înspre partea dreapta. Poate fi din cauza stresului sau tensiunea (care e un pic cam mare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Zic sa te duci la medic. Poate fi din cauza amandurora, dar nu-i normal sa ai tensiunea mare la 16 ani.

| Samariteanul a răspuns:

Poate fi din cauza amandurora.Stresul iti poate provoca dureri si in alte parti, nu numai la cap, iar tensiunea ti le poate agrava.Incearca sa te relaxezi cateva zile si sa mergi la medic. Evita sa faci lucruri stresante macar 3 zile si sa bei bauturi energizante sau care contin cofeina.

| DrGoogle a răspuns:

E posibil din cauza tensiunii, iti recomand sa iti faci un control cat mai repede nu e de joaca cu tensiunea, pana atunci evita bauturile cu cofeina, care cresc tensiunea.

| nikname a răspuns:

E normal!