| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si am ten gras cu cosuri. Am auzit de masca cu bicarbonat de sodiu, numai ca nu stiu cum este mai eficienta. Daca bicarbonatul de sodiu este amestecat cu apa sau cu miere?? Asptept raspuns. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de de un tonic antiseptic, o mască pe bază de acid salicilic și o cremă nongrasă. Primele două usucă atât coșurile cât și tenul, de aceea trebuie să vii cu o completare pentru a echilibra aspectul pielii.
Pa, pa.

| Inemes a răspuns:

straight face
Masca aia nu te ajuta de loc.
Incearca altceva happy

| mobile a răspuns:

Salut,
Incerca cu tinctura de propolis... citeste asta: http://sanatate.acasa.ro/......51931.html
Pentru accesorii gsm si piese incearca cel mai ieftin magazin gsm: magazingsm.ro :)

| txurruka a răspuns:

Incearca mai bine un tratament, nu leacuri batranesti. http://www.plantunivers.ro/