| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si urinez de 4-5 ori/zi, si o dată noaptea. Ma întreb daca e normal... menționez ca beau lichide des. Întreb deoarece am citit pe net ca altii merg si de 10-30 ori pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal, ar trebui sa urinezi cam la 3-4 ore in timpul zilei si maxim o data noaptea.

| AdelinaC a răspuns:

E normal, stai linistit.

| anonimg a răspuns:

Este normal. Ar trebui sa se ingrijoreze cei care ies doar de 3-4 ori pe zi. Acestia consuma lichide foarte putine. Rinichii nu functioneaza normal daca nu li se da cel putin 1 litru de apa/zi. Pentru ca rinichii sunt aceia care filtreaza sangele de impuritati la fiecare bataie a inimii. Iar daca rinichii nu sunt curatati cu apa pentru ca impuritatile sa nu ramana in ei, vor aparea probleme la rinichi; si de asemenea sangele nu va mai fi filtrat corespunzator, si astfel vor putea aparea tot felul de boli.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Alti poate beau mai mult de 2 l zilnic, tu poate bei mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai ceva probleme cu urina (gen urina maro sau alta culoare) sau dureri de rinichi, sau probleme la urinat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce bei si cat bei. Eu urinez vara de 7-8 pe noapte si mai am si erectii nocturne. Ziua urinez si de 15 ori.

| Raducons a răspuns:

Este normal nu iti face griji, cei care urineaza de 30 ori probabil consuma bauturi alcoolice asta este cauza.

| AlexSalling a răspuns:

E normal.