| analog a întrebat:

Vreu sa va intreb cum este normal sa urineze un copil de 14 ani?
Poate nu e bine insa eu am zile cand fac o singura data. Cu toate ca beau destul de multe lichide. Urinez dimineata si seara [cateodata].
Este normal?
Ce este in neregula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca nu bei suficiente lichide. Ar trebui sa bei 2 litri de apa, plus o farfurie de ciorba, o cana de lapte (minim). Nu cred ca vezica ta are capacitate doi litri si ceva sa poti urina o data pe zi, ci mai degraba cred ca bei prea putina apa. Fa o verificare a cantitatii de apa pe care o bei intr-o zi (noteaza undeva cat bei).

| sonya a răspuns:

Pai nu manca sarat. Deoarece retine apa in corp si bea peste 2 l de lichide.