| anonim_4396 a întrebat:

Am 16ani si de luni mi-au aparut pe capul penisului ca niste bubite si apoi s-au extins(marti) miercuri s-au umflat si azi(joi) s-au extins si pe preput.Nu ma deranjeaza la urinare(sa ma doara sau altceva) dar cand si cand ma mananca tare. Tot penisul e rosu si plin de astfel de bubite. Mi-e rusine sa le zic parintilor.Saptamana trecuta am luat si niste antibiotice si mai stiu ca atunci cand eram mic ai mei ma dadeau cu Nidoflor si ma tamponau cu ceai de pelin. Ce ar putea fi si cum sa scap de asta)

Scuze pentru greseli, am scris de pe telefon.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi cazul sa vorbesti cu tatal tau si apoi la medic, nu iti fie rusine si nu lasa sa apara probleme mult mai grave.
De ce sa iti fie rusine? preferi sa ai probleme decat sa iti anunti parinti? vrei tratamente dupa ureche?
Treaba ta, dar nu te sfatuesc decat sa vorbesti cu tatal tau si fuguta la medic.
Cu rusine se moare in ziua de azi.
O seara bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Cred ca poti merge si singurel la medicul de familie. apoi cu trimitere la specilalist.
Vorbeste totusi cu tatal tau.
Nu-ti neglija sanatatea.

| Green66 a răspuns:

Le spui părinților și/sau te duci la medic.

| angemon500 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la medic

| MadalinaBoca a răspuns:

Astfel de probleme nu se pot rezolva decat mergand la medic. Posibil sa fi facut o iritatie simpla sau mai grav (dupa caz) a fi contactat o boala cu transmitere sexuala, ceea ce automat necesita interventie si tratament. Mergi, fara jena, la un medic si atunci vei afla exact ceea ce ai. Nu astepta sa se extinda si mai mult. Rusinea si jena te pot costa uneori! Numai bine!

| silviutzu17 a răspuns (pentru MadalinaBoca):

Nu am avut niciun contact sexual pana acum...

| DangerPlayer a răspuns:

Daca iti apare pe capul penisului s-ar putea sa fie de la sampon sau sapun si ai facut laba in timp ce aveai sapun sau sampon pe capu penisului.