| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa imi operez nasul. M-am programat la un chirurg estetician si urmeaza ca saptamana urmatoare sa merg la control. La ce intrebari ar trebui sa ma astept si oare e posibila interventia daca am doar 17 ani? (Sunt fata, iar interventia mi-o doresc pe motiv estetic, nu am probleme cu respiratia sau deviatie de sept. Din fata e ok, dar din profil are o mica cocoasa. Cand aveam 9 ani m-am lovit foarte tare la nas si atunci mi s-a "strambat".)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

O sa vezi la timpul potrivit!

| valentingrigo a răspuns:

O sa ai probleme cu respiratia doar daca faci o marire de nari care sa apese pe locul respiratiei dar daca faci o reductie nu o sa ai nici o broblema