| anyhylator a întrebat:

Am 18 ani, baiat si as vrea sa ma mai ingras. Acum am 1.78 m si 64 kg si as vrea sa ajung la 75. Ce trebuie sa fac(sa nu fac), sa mananc(sa nu mananc) etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sillyview a răspuns:

Eu îţi recomand să faci 45 de abdomene zilnic şi să mănânci normal, exact ce se mănâncă în familie, fară să exagerezi şi la fiecare 2 zile să ai un mic dejun sănătos( ouă, lapte, pâine prăjită, cereale ) În 4 luni o să arăţi foarte bine ( fetele nu vor băieţi graşi ) şi o să te simţi foarte bine. happy

4 răspunsuri:
| DevillaKiss a răspuns:

Incearca sa mergi la sala si sa iei vitamine. Consuma mancare sanatoasa.Succes!

| ladydaya a răspuns:

Incearca sa te apuci de un sport, unul care sa-ti faca placere. Sportul te ajuta sa castigi masa musculara si asa eviti sa acumulezi grasime dar iei in greutate. Iar in ceea ce privste mancarea incearca sa mananci cat mai sanatos si sa eviti excesele.

| SimmiPopovici a răspuns:

Bag in tine numai mancare nesanatoasa rolling on the floor)

| SimmiPopovici a răspuns:

Bagi in tine numai mancare nesanatoasa rolling on the floor)