| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si transpir foarte mult si as dori sa folosesc antiperspirantul ODABAN, si as dori sa imi spuneti cei ce l-ati folosit daca a avut efect in cazul vostru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Da, l-am folosit, a avut efect (adica inc are), insa nu il recomand, pentru ca nu e sanatos. Incearca alte variante, spala-te cu apa cu bicarbonat de sodiu, apa cu lamaie. Sau incearca Perspirex, sau sa-ti tai niste bucati de material si sa le pui sub brat. Am incercat si un tratament de la Vichy, dar era prea scump, un tub de deodorant era vreo 40 de lei si imi ajungea cam 2 saptamani. Am fost la dermatolog si mi-a zis ca e pe baza de stres, mi-a recomandat Extract din mere padurete de la Planktextract, nu m-a ajutat asa, dar m-a mai linistit (nu ma mai agitam asa tare si asa des). Poti sa incerci ceva pastile pentru stres, sau gandeste-te de la ce vine problema, daca ti se intampla tot timpul, si cand esti acasa si cand esti la scoala, sau doar cand e caldm doar cand depui efort, cand te gandesti. Incearca sa depistezi cauza.