| deea_7976 a întrebat:

Am 20 de ani si 42 kg. Vreau sa ma ingras urgent! Mananc destul de mult, am luat si vitamine...Stie cineva o solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa ai hipertiroidism, fa un consult endocrinologic si analize. Treaba poate fi serioasa si sa necesiti tratament, indopatul nu cred ca ar da vreun rezultat.

| fabiola a răspuns:

Incearca sa iei din farmacie untura de peste si de la apicola -polen!

| smaranditza a răspuns:

Neaparat un drum la endocrinolog! nu e normal ce spui tu! te pup si ai mare grija de tine!

| anotherchild a răspuns:

E naspa. Am mai vazut persoane de genu` care nu se pot ingrasa chiar daca consuma doar mancare fastfood si chiar mai mult de 4000-5000 de calorii pe zi. Unii numesc asta o glanda. Nu stiu sincer ce sa spun. Si inca ceva : te sfatuesc sa nu iei vitamine sau diverse pilule de ingrasat - fac fff rau organismului, mai ales ca tu esti destul de slabuta! Incearca sa iei legatura cu un doctor si sa rezolvi aceasta problema - este doar o chestie de timp - astfel usor-usor vei lua in greutate! Sper sa reusesti! Mult noroc!

| kriss_1197 a răspuns:

Multa ciocolata, cola, fast food, branza, paine

mai putine salate

mai putin sport. sper sa reusesti. imoprtant e sa mananci pana nu mai poti, nu doar sa ciuguli cate putin din fiecare. sper sa reusesti. dar depinde si ce inaltime ai. nu prea conteaza varsta aici. bafta :*

| raisa1993maria a răspuns:

Si eu am tot 42 de kg dar 17 ani... si 1. 5m inaltimestraight face

| Gia8989 a răspuns:

Da, poti sa faci sport...asa pui masa musculara si nu grasime. Vorbesc din experienta.

| deea_7976 explică:

Am 1. 60 m cel mai mult am avut 48 kg dar cu sesiunnea asta am slabit ingrozitor...ms de rasp :*