| Dj Boalca a întrebat:

Am 21 ani, 1.75 si vreo 78 kgsadsad::. am burtica cum se spune si...desi fac sala si abdomene cat cuprinde daca nu am o alimentatie bine pusa la punct degeaba... ce regim sau ce program imi puteti sugera?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| User a răspuns:

Pai degeaba mergi la sala daca mananci total nesanatos. Trebuie sa se imbine mersul la sala cu alimentatia sanatoasa. Nu stiu ce regim trebuie.

| addflo a răspuns:

In primul rand ar fi bine sa mai scapi de vreo 5 kg. Iar asta o poti face cu activitati mult mai simple decat sala de forta. Daca tot faci abdomene combina cu sarit coarda, bicicleta (cu roti, prin oras daca se poate) si jogging. Incearca sa iti faci un program cu 5 mese pe zi, cu mancaruri usoare, fructe etc. Nu scoate carnea din program si variaza exercitiile ca sa nu obosesti muschii.
Exercitiile de cardio ar trebui sa le faci cam 40 min in fiecare zi. Asta o sa te ajute sa scapi de tesutul gras si iti va scoate la iveala musculatura.

| gaga_5261 a răspuns:

Ce pot sa spun! Nu-ti trebuie un regim anume!

Cel mai bine ar fi sa mananci sanatos!
( fructe, legume, supe, fara prajeli, fara dulciuri, fara sucuri acidulate)

O dieta iti prescrie doar un nutritionist!

| ExTrEaM^^94 a răspuns:

Da treubie sa incerci sa mananci cat mai natural! Burta se da jos destul de greu si eu merg la sala si iti recomand sa faci ca mine. Dupa fiecare antrenament sa faci 500 de abdomene nu e neaparat sa faci 5 serii de cate 500 ai putea sa faci 50 mai stai putin si dupa aia o iei de la capat.Sunt o multime de aparate pentru abdomen fa la fiecare cate poti tu.Succes

| scumpikkk a răspuns:

Regimul trebuie sa ti-l stabilizezi tu, eu m-am gandit:
dimineata un pahar de suc natural
pe la pranz poti manca o supa, ciorba de legume, sau putina carne pui fiarta, salata orientala, salata normala (rosii, castraveti, putina salata, porumb, ceapa, ton, ardei )seara un iaurt degresat, sau un fruct, si asa faci in fiecare zii, doar ca schimbi un pic felurile de mancare sa nu manci in fiecare zi la fel tongue bafta