| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa ma ingras... As vrea sa merg la sala, dar cu toate acestea sa am si un program de alimentatie corect. imi puteti spune si mie cam ce trebuie sa contina?

Răspuns Câştigător
| TSO7 a răspuns:

Pentru a pune masa musculara trebuie ca alimentatia ta sa contina proteine si carbohidranti. Eu recomand produse lactate si carne de pui, dar e bine sa mananci orice iti face mama acasa in cantitati mai mari si mergand si la sala vei pune niste kg pe tine.
Bafta

2 răspunsuri:
| miranda a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist, pentru ca organismul este diferit la fiecare dintre noi. Si incearca sa iei si ceva vitamine(vitamax, centrum, supradin) si sa mananci des, tot la 2-3 ore, in special paine, paste, carne, cartofi, oua, banane.

| Kalyn a răspuns:

Incearca sa mananci si oua macar la 2-3 zile