| veronica_6824 a întrebat:

Am 21 de ani am o greutate de 65 kg o inaltime de 1.63 si uneori ma simt grasa sunt dezamagita de mine ca am burta si prietenul meu cu care locuiesc impreuna imi zice mereu de burtica.cum sa scap de ea? va rog ajutati-ma, in rest nu sunt grasa am burtica si sunt mai lata in solduri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cami_5314 a răspuns:

Du-te la sala, si munceste acolo putin pentru linistea ta psihica in principal. Ca si greutate dupa parerea mea esti ok, dar daca zici ca ai burtica asta nu mai e ok. Nu ai posibilitatea sa faci sala, fa acasa pentru inceput. Fa 3-4 repetari a cate 20-30 de abdomene fiecare si o sa vezi si o sa simnti diferenta.
Cat despre iubitul tau, nu cred ca isi da seama ce iti face cand iti spune ca ai burtica. Nu cumva sa crezi ca asta e un semn ca nu te iubeste. Te iubeste, doar ca nu a gasit o modalitate mai finuta sa iti spuna.
Poti sa scapi usor de burtica, trebuie doar sa vrei!
bafta

| Anca a răspuns:

Fa. ti si tu un abonament la sala.
Eu nu inteleg mai fetelor de ce asteptati unele sa va zica altii ca aveti burta, ca aveti fundu mare sau mai stiu eu ce.
Eu m-am apucat de fitness din proprie initiativa si m-am inscris si la echitatie. Toate astea pentru mine, nu pentru altii si nici pentru ca as fi avut nevoie sa dau jos de undeva. Dar ma simt mult mai bine acum, am alt tonus. Nu pot sta fara sa fac miscare.

| Alina_9354 a răspuns:

De obicei iubitul ar trebui sa te iubeasca asa cum esti dar stiu ce inseamna sa nu fii multumita de tine, de cum arati si de aceea te sfatuiesc sa cauti chiar pe youtube exercitii pentru burta(in general abdomene) care trebuie facute zilnic cate 20 min si dau rezultate sigure! Un exemplu http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc

| cristianpopa a răspuns:

Prima intrebare e: Ce mananci? a 2-a: Cat mananci? a 3-a: Faci sport? Dupa ce raspunzi sincer la toate 3, cred ca vei reusi sa slabesti. Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine scapi de prietenul tau.ca sa nu scape el de tine, fiindca iti cauta motive acum. ia vezi nu cumva are vreuna cu burta lipita de sale? burtica? stie harciog cum se scapa de ea.intreaba-l.